Србија се соочува со казна, УЕФА отвори истрага


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Европската фудбалска унија (УЕФА) објави дека почнала истрага против Фудбалскиот сојуз на Србија поради однесувањето на навивачите на мечот против Англија.

Седум српски навивачи беа приведени на 16 јуни во Гелзенкирхен пред дуелот со Англија, откако предизвикале инцидент и се степале со англиските фанови.

УЕФА води истрага за провокативните пораки испратени од српските навивачи, по што ќе биде донесена конечна одлука.