Срце како планина: Алиоски испрати помош за настраданите во Турција (Видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, како и неговиот колеги од Фенербахче, купија облека и други производи кои ги испратија за настраданите во силните земјотреси во Турција.

Алиоски се вклучи во обезбедувањето на средства и производи како помош за настраданите, а досега дури 20 камиони беа испратени од Фенербахче како помош.

Ова е голема трагедија во Турција и Сирија, при која загинаа над 16.000 луѓе.