Судијата кој ги оштети граѓаните не доби казна!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Раководството на Премиерлигата соопшти дека судијата Сајмон Хупер нема да добие казна поради грешката на мечот меѓу Манчестер сити и Тотенхем.

„Граѓаните“ тргнаа во контра-напад кон голот на Тотенхем во завршницата, при што Ерлинг Халанд одлично го пронајде Џек Грилип кој имаше отворен пат кон голот на гостите. Сепак, судијата реши да досуди прекршок.

Англискиот судија доби жестоки критики и кон него беа упатени голем број навреди, меѓутоа нема да добие казна од лигата.