дома тагови Барелона

таг: Барелона

Најнови вести

Закањи ѝ обезбеди осминафинале на Италија (Видео)

Италија одигра нерешено против Хрватска (1-1) и освои бод со кој обезбеди осминафинале на Европското првенство (ЕП). Хрватска имаше водство со голот на Модриќ од...

Ѓорческа ќе се бори против Американка на стартот на квалификациите за Вимблдон

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре ќе ги почне квалификациите за Вимблдон, а прва противничка ќе ѝ биде Саша Викери од САД. Американката е 29....

Репрезентативец на Холандија потпиша за Вардар

Поранешниот македнски и европски ракометен шампион се засили со репрезентативецот на Холандија, Ларс Коиј. Коиј потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“, каде што доаѓа од редовите...

Хоселу ги спакува куферите – нема место за него во Реал Мадрид

Искусниот напаѓач Хоселу имаше добри настапи за Реал Мадрид минатата сезона, но реши да го напушти клубот бидејќи повеќе нема место за него во...

Челси ќе добие напаѓач од Барселона?

Англискиот гигант Челси преговара со Барселона за да го купи младиот напаѓач Марк Гују. Гују има откупна клаузула од шест милиони евра, а „сините“ се...

Собослаи им се налути на докторите: Мора да бидат побрзи, неколку секунди спасуваат живот!

Барнабас Варга доживеа тешка повреда во мечот меѓу Унгарија и Шкотска, а посебно лут на докторската реакција беше Доминик Собослаи. Ѕвездата на Ливерпул реагираше кон...

Ѓоковиќ и без да игра тенис го премина Алкараз на АТП-листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се врати на втората позиција на АТП-листата, иако во изминатиот период не играше на ниту еден турнир поради повреда. Ѓоковиќ има...

Селекторот на Унгарија со нови детали за повредата на Варга (Видео)

Победата на Унгарија против Шкотска (1-0) падна во сенка на тешката повреда на Варга, кој мораше веднаш да биде пренесен во болница во Штутгарт. Селекторот...

Норис се разочара: Требаше да победам во Шпанија, но…

Возачот на Мекларен, Ландо Норис беше одличен во квалификациите за трката за Големата награда на Шпанија, меѓутоа не победи. Британскиот возач тргна од пол-позицијата, а...

Провокациите не прекинуваат: Знаме на УЧК се појави на дуелот меѓу Швајцарија и Германија

Германија одигра 1-1 против Швајцарија во последното коло од групата А на Европското првенство (ЕП), но повторно имаше провокации од трибините. Знаме на УЧК се...