дома тагови фулам

таг: фулам

Најнови вести

Падна договор на состанокот меѓу Анчелоти и Перез – ново чудо доаѓа во Мадрид

Флорентино Перез е во завршни преговори со Лил за да го купи младиот француски фудбалер Лени Јоро. Шпанските медиуми пишуваат дека „кралевите“ водат во битката...

Јунајтед договори големо засилување, а Тен Хаг веднаш побара уште две!

Англискиот гигант Манчестер јунајтед наводно се договорил со Џеред Брантвајт, а наскоро ќе тргне по уште две желби на Ерик Тен Хаг. Новинарите на „Телеграф“...

Меси го стигна Али Даеи, но далеку пред него е Роналдо

Лионел Меси вчера постигна два гола во победата од 4-1 против Гватемала и стигна до 108 погодоци во дресот на Аргентина. Меси го стигна легендарниот...

Далас не се предава: Дончиќ и другарите го прегазија Бостон (Видео)

Далас маверикс се разбуди по трите порази по ред во финалето на НБА-лигата и триумфира со 122-84. Екипата од Тексас ја оствари најголемата победа во...

Трагедија: Почина репрезентативец на Црна Гора!

Ужасни вести пристигнаа утрово од Црна Гора, каде што починал првиот голман на фудбалската репрезентација, 26-годишниот Матија Шаркиќ. Црногорските медиуми пишуваат дека Шаркиќ починал ненадејно...

Тикет на денот (сабота, 15.06.2024)

Денес веќе имаме натпревари од Европското првенство во Германија, а покрај тие дуели ќе се игра и во некои други земји од светот. Ова...

Германија сака со триумф да го почне походот кон трофејот на ЕП

Вечерва почнува Европското првенство (ЕП) во Германија, а првиот дуел се игра меѓу домаќинот и Шкотска во Минхен од 21 часот. Германија не се прослави...

Хрватска доби засилување пред дуелот со Шпанија – згодната Ивана Кнол (Фото)

Атрактивната навивачка Ивана Кнол ќе ја поддржи својата татковина на Европското првенство (ЕП) во Германија. Хрватката објави дека пристигнала во Берлин, каде што ќе ги...

Ивановски направи операција на колкот: Ќе се вратам посилен!

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски веќе некое време е надвор од тениските терени поради повреда, а сега направи операција на колкот. Ивановски се мачеше со...

Танкоски замина од Битола и го засили Вардар

Македонскиот ракометар Марио Танкоски денеска потпиша договор со скопскиот гигант Вардар, откако претходно ја прекина соработката со Пелистер. Танкоски потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ и...