дома тагови Лига на шампионите

таг: Лига на шампионите

Најнови вести

Ќе добие ли отказ Покетино по лошиот старт во Челси?

Челси игра ужасно во новата сезона, иако клубот инвестира многу пари за засилувања, а тоа предизвика шпекулации дека тренерот Маурицио Покетино ќе добие отказ. Покетино,...

Дончиќ ненамерно опцу, па си ја сфати грешката (Видео)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ одигра одличен меч против Јута и постигна 40 поени, 11 асистенции и 10 скокови во триумфот на Далас. Додека раскажуваше што...

„Ми бараа 50.000 марки за да играм на СП во Париз“

Аналитичарот Раде Богдановиќ често го критикува селекторот на Србија, Драган Стојковиќ-Пикси, а сега во разговор со медиумите откри еден непознат детал од минатото. Богдановиќ кажа...

Ф1 ги објави спринт-трките за идната сезона

Формула 1 соопшти дека идната сезона ќе има шест спринт-трки, и тоа во Кина, Мајами, Австрија, Остин, Сао Паоло и Катар. Првиот спринт ќе се...

Вознијацки доби вајлд-карта и ќе игра на Австралијан опен

Каролина Вознијацки се враќа на тениските терени, откако доби вајлд-карта од организаторите на Австралијан опен. Вознијацки последен пат настапи на 3 септември оваа година, кога...

Шортс со дабл-дабл ги реши „волците“ (Видео)

Македонскиот репрезентативец Ти-Џеј Шортс продолжи со одличните настапи во дресот на Париз, кој се искачи на првото место во групата А. Париз го совлада Вулвс...

Луда теорија: Ѓоковиќ доминирал зашто не примил вакцина!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ниту со одличните резултати не им ја затвори устата на критичарите, а најнова која го нападна е поранешната тенисерка Рене...

Лејкерс не смее да игра во црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Лос Анџелес Лејкерс сè уште не знае за пораз кога игра во црни дресови, но НБА-лигата не им дозволи да ги користи во полуфиналето...

За еден фудбалер на Ливерпул заврши сезоната!

Ливерпул славеше со 2-0 против Шефилд јунајтед, но тренерот Јирген Клоп по натпреварот доби лоша вест, а тоа е дека Жоел Матип се повредил. Матип...

Тикет на денот (четврток, 07.12.2023)

И овој четврток имаме сосема доволно материјал за составување на тикет. Се играат првенствени натпревари, но и натпревари од некои купови. Ова е нашиот...