дома тагови Олимпија Љубљана

таг: Олимпија Љубљана

Најнови вести

Фудбалер на Ница сакал да скокне од мост

Фудбалерот на Ница, Алексис Бека Бека сакаше да скокне од мост висок над 100 метри, но за среќа беше спречен во неговиот обид. Бека Бека...

Ѓорческа се пласира во полуфинале во Куршумлиска Бања

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа денеска оствари триумф со 2-0 против Луис Боисон и обезбеди полуфинале на турнирот во Куршумлиска Бања. Ѓорческа беше подобра со...

Антони „заглави“ пет часа во полиција, но се враќа составот на „ѓаволите“

Бразилецот Антони се соочува со сериозни проблеми откако беше обвинет за насилство, па во вторникот завршил во полициска станица каде што останал пет часа. Откако...

Пронајден е инвеститор кој сака да вложи 18 милиони евра во Вардар, но…

Најтрофејниот македонски клуб Вардар денеска одржа прес-конференција на која беше посочено дека град Скопје и надлежните институции ги игнорираат проблемите со кои се соочува...

Алкараз призна: Ѓоковиќ ми е постојано во мислите!

Новак Ѓоковиќ ја освои титулата на Ју-Ес Опен и така стигна до 24 гренслем-титули во кариерата, а исто така е на првата позиција на...

Лилард со порака до Јанис: Ајде конечно да го освоиме шампионскиот прстен

Демиен лилард се сели во Милвоки бакс кај Јанис Адетокумпо, а новинарот Крис Хејнс откри порака која ја размениле кошаркарите. Хејнс открива дека Лилард добил...

„Санчо мисли дека е важен како Роналдо и Руни“

Поранешниот напаѓач на Манчестер јунајтед, Димитар Бербатов даде коментар за ситуацијата на Џејдон Санчо во премиерлигашот. Англискиот репрезентативец беше суспендиран од екипата и исфрлен од...

Реал Мадрид не успеа со Кејн, но затоа носи друга ѕвезда на Тотнем

Шпанскиот гигант Реал Мадрид постојано бара нови засилувања, а изборот паднал на Сон Хеунг-Мин од Тотнем. Медиумите пишуваат дека „кралевите“ го следат напредокот на Сон...

Порто загуби од Барселона, Митревски имаше седум одбрани

Македонскиот репрезентативец Никола Митревски доживеа пораз со Порто од 30-38 против Барселона во Лигата на шампиони (ЛШ). Барселона уште во првото полувреме ја најави победата,...

Хорнер: Бараме замена за Перез, сите сакаат да возат за Ред Бул

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер кажа дека екипата бара замена за Серхио Перез кој има договор до 2024 година. Мексиканецот веќе три години му...