дома тагови Рајан Гигс

таг: Рајан Гигс

Најнови вести

Стерлинг се враќа во Катар за да го доигра Мундијалот

Ѕвездата на Челси и англиски репрезентативец, Рахим Стерлинг го напушти кампот во Катар поради грабеж во неговиот дом. Стерлинг остана неколку дена во Англија, затоа...

Голден Стејт прокоцка триумф за седум секунди против Јута (Видео)

Шампионот Голден Стејт може да жали затоа што загуби со 123-124 од Јута Џез, иако на само седум секунди пред крајот имаше водство од...

Роналдо се заканил дека ќе си замине од Катар!?

Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо прави сериозни проблеми во соблекувалната на националниот тим во изминатите денови, па сега доаѓа нова информација која најавува бура. Португалија славеше...

Реал Мадрид испрати помош за украинскиот народ

Шпанскиот гигант Реал Мадрид реши да му помогне на загрозениот украински народ кој се наоѓа пред тешка зима бидејќи имаат проблеми со електричната енергија...

Миовски: Повеќе сакам да освојам пехар со Абердин, отколку да бидам најдобар стрелец

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски игра во одлична форма во Шкотска, па досега постигна 11 голови по 15 кола во првенството. Миовски го дели првото место...

Енрике ќе добие отказ, а веќе е познат и неговиот наследник?

Шпанија загуби од Мароко на пенали во осминафиналето на Светското првенство (СП) во Катар, а скапата цена ќе ја плати селекторот Луис Енрике. Енрике нема...

Избран идеалниот тим по осминафиналните натпревари на СП (Фото)

Во следните денови ни доаѓаат четвртфиналните натпревари на Мундијалот во Катар, а по првите дуели од нокаут-фазата беше составен идеалниот тим од најдобрите фудбалери. „Софаскор“...

Ловрен: Бразил е фаворит, но за нас тоа не е проблем

Искусниот хрватски репрезентативец Дејан Ловрен кажа дека Бразил е фаворит во натпреварот кој се игра в петок, но тоа не е проблем за „коцкестите“. Ловрен...

Тикет на денот (четврток, 08.12.2022)

Уште денес е паузата на Мундијалот, па веќе од утре започнуваат ¼ финалните натпревари. Сепак од ова што е денес понудено, ние се потрудивме...

Двајца Срби доаѓаат во Арсенал!?

Повредата на Габриел Жесус го натера раководството на Арсенал да бара алтернативни решенија во јануари. Со оглед на тоа дека Бразилецот го чека пауза од...