дома тагови трансфери

таг: трансфери

Најнови вести

Анчелоти: Паз е иднината на Реал Мадрид!

Нико Паз постигна гол за Реал Мадрид во мечот против Наполи и веднаш ги освои срцата на навивачите на шпанскиот гигант. Паз постигна одличен гол,...

Жесус по победата против Ленс: Трениравме како луди!

Арсенал го прегази Ленс со 6-0 и обезбеди пласман во нокаут-фазата на Лигата на шампиони (ЛШ), а по натпреварот Габриел Жесус даде коментар за...

Тен Хаг застана во одбрана на Онана по ремито во Истанбул

Андре Онана прими два аматерски голови против Галатасарај и така Манчестер јунајтед остана без победа (2-2) во петтото коло од групната фаза во Лигата...

Манчестер сити го дозна датумот за „судењето на векот“ во Англија

Англискиот гигант Манчестер сити е осомничен дека направил 115 прекршувања на финансискиот фер-плеј и ќе мора невиноста да ја докаже пред суд. „Дејли Мејл“ објави...

Хоселу постигна гол, па им се извинуваше на навивачите на Реал Мадрид (Видео)

Интересна цена беше забележана на натпреварот меѓу Реал Мадрид и Наполи, кога Хоселу почна да им се извинува на навивачите, иако постигна гол. Хоселу во...

Вреди ли играта со нога на Онана колку пацерските голови? (Видео)

Голманот на Манчестер јунајтед, Андре Онана прими два пацерски голови против Галатасарај во Истанбул и ги намали шансите на тимот за пласман во осминафинале...

Ни Роналдо не почна вака во Реал: Белингам постави нов рекорд

Англискиот репрезентативец Џуд Белингам игра неверојатно во дресот на Реал Мадрид и синоќа на мечот против Наполи испиша историја. Белингам стана прв во историјата на...

Ф1 во 2024 година ќе има рекордни 24 трки

Љубителите на Формула 1 во 2024 година ќе уживаат во 24 трки, а сезоната ќе трае од февруари до декември. Во календарот се предвидени 24...

Нема крај на проблемите: Уште една ѕвезда на Реал Мадрид се повреди

Реал Мадрид и по пет кола остана максимален во Лигата на шампиони (ЛШ), но победата од 4-2 против Наполи би можела да биде платена...

Анчелоти откри што е клучот за успесите на Реал Мадрид

Реал Мадрид славеше со 4-2 против Наполи во петтото коло од групата Ц во Лигата на шампиони (ЛШ) и така продолжи со одличната форма. Тренерот...