дома тагови трансфери

таг: трансфери

Најнови вести

„Ми бараа 50.000 марки за да играм на СП во Париз“

Аналитичарот Раде Богдановиќ често го критикува селекторот на Србија, Драган Стојковиќ-Пикси, а сега во разговор со медиумите откри еден непознат детал од минатото. Богдановиќ кажа...

Ф1 ги објави спринт-трките за идната сезона

Формула 1 соопшти дека идната сезона ќе има шест спринт-трки, и тоа во Кина, Мајами, Австрија, Остин, Сао Паоло и Катар. Првиот спринт ќе се...

Вознијацки доби вајлд-карта и ќе игра на Австралијан опен

Каролина Вознијацки се враќа на тениските терени, откако доби вајлд-карта од организаторите на Австралијан опен. Вознијацки последен пат настапи на 3 септември оваа година, кога...

Шортс со дабл-дабл ги реши „волците“ (Видео)

Македонскиот репрезентативец Ти-Џеј Шортс продолжи со одличните настапи во дресот на Париз, кој се искачи на првото место во групата А. Париз го совлада Вулвс...

Луда теорија: Ѓоковиќ доминирал зашто не примил вакцина!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ниту со одличните резултати не им ја затвори устата на критичарите, а најнова која го нападна е поранешната тенисерка Рене...

Лејкерс не смее да игра во црни дресови во полуфиналето на НБА купот

Лос Анџелес Лејкерс сè уште не знае за пораз кога игра во црни дресови, но НБА-лигата не им дозволи да ги користи во полуфиналето...

За еден фудбалер на Ливерпул заврши сезоната!

Ливерпул славеше со 2-0 против Шефилд јунајтед, но тренерот Јирген Клоп по натпреварот доби лоша вест, а тоа е дека Жоел Матип се повредил. Матип...

Тикет на денот (четврток, 07.12.2023)

И овој четврток имаме сосема доволно материјал за составување на тикет. Се играат првенствени натпревари, но и натпревари од некои купови. Ова е нашиот...

Кварацхелија: Мој омилен тим во детството беше Реал Мадрид!

Еден од најдобрите фудбалер на Наполи, Квича Кварацхелија кој му помогна на калчолигашот минатата сезона да ја освои титулата во Серија А, во разговор...

Реал Мадрид му даде рок на Мбапе – има 15 дена да каже „да“

Шпанскиот гигант Реал Мадрид очигледно ќе му даде уште една шанса на францускиот голгетер Килијан Мбапе, чиј договор со ПСЖ завршува на 30 јуни...