дома тагови Воска спорт

таг: Воска спорт

Најнови вести

„Саутгејт е еден од најдобрите селектори во историјата на Англија“

Поранешниот селектор на Англија, Свен Ериксен го пофали актуелниот тренер на „Гордиот Албион“, Герет Саутгејт. Ериксон посочи дека постои голем притисок кога водите екипа како...

Вардар договори пријателски средби со Динамо Загреб и бивш премиерлигаш

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар договори две пријателски средби во следниот период. Извршниот директор на Вардар, Миленко Неделковски објави дека клубот на 23 јули ќе...

Ѓорческа ја скрши Лепченко и обезбеди полуфинале во Рим

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа славеше со 2-1 во сетови против Варвара Лепченко во четвртфиналето на ИТФ-турнирот во Рим. Ѓорческа го доби првиот сет со...

Ѓорческа ќе се бори за полуфинале на турнир во Рим

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа вчера обезбеди пласман во четвртфинале на турнирот во Рим, откако нејзината противничка Кристина Дину го предаде дуелот. Ѓорческа го доби...

Цветаноски промовиран во Железничар: Ова е чекор напред!

Македонскиот интернационалец Матеј Цветаноски се пресели во босанскиот тим Железничар со кој потпиша двегодишен договор. Цветаноски во минатата сезона одигра 25 меча за Брера Струмица,...

Кирјос ќе му помага на Ѓоковиќ на патот кон трофејот на Вимблдон

Контроверзниот тенисер Ник Кирјос му се приклучи на Новак Ѓоковиќ на подготовките за последните дуели на Вимблдон. Ѓоковиќ денеска ќе игра во полуфинале против Лоренцо...

Клоп доби понуда да биде селектор

Германскиот тренер Јирген Клоп не сакаше да ја преземе селекторската функција на Соединетите Американски држави, откако на крајот на сезоната си замина од Ливерпул...

Меси: Финалето со Аргентина ќе биде мој последен настап на Копа Америка

Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси кажа дека го игра последниот меч во Копа Америка со Аргентина в понеделник против Колумбија. „Гаучосите“ ќе се борат за пехарот...

Карвахал за негов сонародник: Секој ден го убедувам да дојде во Реал Мадрид

Шпанскиот дефанзивец Дани Карвахал вели дека постојано го убедува Родри да се пресели во Реал Мадрид. Родри е еден од најважните играчи на Манчестер сити,...

Манчестер јунајтед купи еден од најдобрите напаѓачи во Серија А

Англискиот гигант Манчестер јунајтед конечно постигна договор со Болоња и ќе плати 42,5 милиони евра за трансферот на Џошуа Зиркзе. Зиркзе пристигна во Манчестер минатата...