дома тагови вранеш

таг: вранеш

Најнови вести

Модриќ стави потпис на нов договор со Реал Мадрид

Хрватскиот фудбалер Лука Модриќ потпиша нов договор со шпанскиот гигант Реал Мадрид и ќе остане во клубот уште најмалку една година. Модриќ најверојатно во текот...

Вардар се засили со дефанзивец од БиХ

Македонскиот прволигаш потврди уште едно засилување, а тоа е Ѓорѓе Ќосиќ од Босна и Херцеговина. Ќосиќ има 28 години и доаѓа од екипата на Тузла...

Како изгледа вилата на Ѓоковиќ од 10 милиони евра? (Видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ има голем број скапи недвижнини, а една од нив вреди дури 10 милиони евра и се наоѓа во Шпанија. Семејството Ѓоковиќ...

Енцо направи хаос со расистичка песна, мораше да реагира и Челси!

Аргентинскиот фудбалер Енцо Фернандез направи глупав потег при прославата на титулата на Копа Америка, откако објави видео на кое пеат расистичка песна против Французите. Овој...

Надал ќе настапи на Ју-Ес Опен

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе настапи на последниот гренслем-турнир во сезоната, каде што најверојатно ќе го има последниот настап во кариерата. Надал досега го освои...

Нов спектакл или разочарување: Ќе се бори ли Мекгрегор на 14 септември?

Ирскиот борец Конор Мекгрегор требаше да се соочи со Мајкл Чендлер на 29 јуни по долга пауза, но борбата беше откажана поради повреда. Во меѓувреме...

Дончиќ го промовира брендот на Џордан со песната „Мики Милане“ (Видео)

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ соработува со брендот „Ер Џордан“, а сега привлече внимание со рекламата во која е главен. Интересно е тоа што Дончиќ ја...

Англичаните го избраа новиот селектор – Пеп Гвардиола!

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола се наоѓа на врвот со листата на желби на Фудбалската асоцијација на Англија, според најновите шпекулации во медиумите...

Перез не знае за доста – сега сака и ѕвезда на Ливерпул!?

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез го промовира Килијан Мбапе како најголемо засилување ова лето, а сега планира да тргне по потписот на уште...

Гвардиола во акција: Манчестер сити се засили со Бразилец

Актуелниот англиски шампион Манчестер сити повторно ја засилувања екипата за следната сезона, па така денеска треба да го потврди трансферот на Бразилецот Савио. Откако договорот...