Тен Хаг ќе добие од Ретклиф и засилување од 83 милиони евра


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Манчестер јунајтед му даде уште една шанса на тренерот Ерик Тен Хаг, откако тој имаше успешен состанок со Џим Ретклиф.

Милијардерот, освен нова шанса, на Тен Хаг ќе му донесе и ново засилување од 83 милиони евра, а станува збор за Џеред Брантвајт.

Дефанзивецот е еден од најталентираните во Англија, а има и многу предности во играта како што се добра контрола на топката, одлична игра во воздух и други квалитети.

Евертон бара 83 милиони евра за услугите на Брантвајт, а Ретклиф е подготвен да го исполни барањето.