Тен Хаг удри по Саутгејт по очајната победа на Англија


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англија славеше против Србија со 1-0 на отворањето на Европското првенство (ЕП), но селекторот Герет Саутгејт доби критики од јавноста, но и неговите колеги.

Стратегот на Манчестер јунајтед, Ерик Тен Хаг кој не е омилен меѓу голем број навивачи си зема за право да го критикува англискиот селектор.

„Уживав само во играта на Џуд Белингам. Ја водеше Англија и играше подобро од останатите. Англија беше пасивна на теренот и дозволи да ја нападне Србија. Саутгејт реши да се коцка и им дозволи на Србите да ја контролираат играта“, кажа Тен Хаг.