Тевез по три секунди игра ќе добиеше – црвен картон! ?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Аргентинскиот напаѓач Карлос Тевез се наоѓа во центар на внимание поради неговиот последен натпревар, кој за малку ќе го завршеше прерано, односно на самиот старт.

Фудбалерот на Бока јуниорс имаше опасен старт на самиот старт на дуелот и доби само жолт картон, иако во минатото сме можеле да забележиме како биле доделувани црвени картони за слични прекршоци, па може Тевез да биде среќен што не беше исклучен по три секунди игра.