Тежок удар за гигантите: Откритието од ЕП не сака да го напушти клубот


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Иван Перишиќ одигра одлични четири натпревари за Хрватска на Европското првенство. Беше главен фудбалер на селекцијата предводена од Анте Чачиќ.

Сепак, поради несреќниот пораз од Португалија во продолженијата Хрватите мораа да се вратат дома.

После фантастичните настапи на Перишиќ за него интерес покажаа повеќе европски клубови, а се истакнуваше шпанска Барселона.

“- порача неговиот менаџер.