Три екипи се борат за потписот на Саинц


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Шпанскиот возач Карлос Саинц заминува од Ферари на крајот на сезоната, а медиумите пишуваат дека за неговите услуги се заинтересирани три екипи.

Вилијамс, Заубер/Ауди и Алпин се екипите кои се во конкуренција за потписот на талентираниот шпански возач.

Алпин имаше проблеми на почетокот на сезоната, но направи чекор напред и тоа го покажаа Пјер Гасли и Естебан Окон.

Заубер е најлошиот тим оваа сезона, односно нема освоени бодови, додека Вилијамс не е ништо подобар и има само два бода.