Уште еден португалец на мета на Милан


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


После доаѓањето на Хосе Сосе, Милан бара уште засилувања, па како иден можен трансфер во Милан се споменува Жоао Мутињо

30 годишниот плејмејкер годинава се закити со европска титула со Португалија, а игра веќе три сезони во Монако. Пред Монако играше во Порто и матичниот Спортинг.

Од Милан порачаа дека ќе ја разгледаат и оваа опција.

Милан го сака Леандро Паредеш од Рома кој бара поголема минутажа.