Ужасен меч на Лунин, Романија ја уништи Украина (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Романија во првиот меч од групата Е славеше со 3-0 против Украина и направи големо изненадување на стартот на Европското првенство (ЕП).

Украина не ги користеше своите шанси, па казната стигна преку Станчиу во 29. минута, а останатите два гола беа постигнати преку Марин и Драгуш на почетокот на вториот дел.

Од 18 часот во истата група ќе се соочат Белгија и Словачка.