Валенсија го зема Димитриевски, па го продава Мамардашвили за 40 милиони евра


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Валенсија ќе направи промена на голманската позиција, откако денеска постигна договор со македонскиот чувар на мрежата Столе Димитриевски до 2028 година.

Димитриевски ги помина медицинските прегледи, по што ќе го облече дресот на Валенсија, која во меѓувреме реши да го продаде Гиорги Мамардашвили за 40 милиони евра.

Постои голем интерес за грузискиот голман, а еден од најзаинтерсираните клубови е Њукасл кој е подготвен да плати 40 милиони евра.