Ван Перси ја оживува кариерата?


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Холандскиот напаѓач, Робин Ван Пњрси, ова лето би требало да замине од Фенербахле.

Имено, овој искусен напаѓач изрази желба за заминување после само една сезона помината во Турција, а претседателот на клубот Азил Јилдирим одлучи тоа да му го овозможи.

“Ван Перси? Чекаме некој да го купи, ако сака да замине отворен му е патот”– изјави Јилдирим.

Турските медиуми наведуваат дека бил понуден на Вест Хем и Кристал Палас.

Се претпоставува дека за услугите на Холанѓанецот Фенербахче ќе бара сума од околу четири милиони фунти.