Вардар доби тежок противник – Динамо Загреб


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денес со почетокот од 12:00 часот во Нион беа извлечени двојките за 2-то квалификациско коло во ЛШ.

Можните противници на Вардар беа Салзбург, Динамо Загреб, Карабах, Шериф и Тренчин.

На македонскиот шампион му се падна можеби најтешкиот противник, хрватски Динамо Загреб.

Првиот натпревар ќе се игра или на 12-ти или на 13-ти јули во Скопје, а реваншот во Хрватска ќе се игра 7 дена подоцна, поточно на 19-ти или 20-ти јули.