Веќе нема дилеми, Арсенал во следните 48 часа добива супер засилување

Тренерот на Арсенал, Микел Артета договори супер засилување за следната сезона.

Англиските медиуми пренесуваат дека во следните 48 часа и официјално бразилскиот интернационалец Вилијан ќе потпише договор со „топчиите“.

Сега веќе поранешниот играч на Челси се согласил на тригодишен договор со тимот на Арсенал, а Микел Артета му ветил на играчот стандардно место во првата постава.