Велкоски потпиша нов договор со Сараево!

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски ја продолжи соработката со Сараево пред почетокот на Европското првенство (ЕП), па така во босанскиот тим ќе остане барем уште две години.

Велкоски имаше договор со Сараево до крајот на минатата сезона, по што почнаа преговорите за нов договор, кој сега е продолжен на дополнителни две години и така Македонецот ќе остане во босанскиот клуб.

Македонскиот фудбалер заедно со нашата репрезентација ќе го почне ЕП за осум дена, кога се игра првиот меч од групната фаза против Австрија.