Вест Хем нема да го продаде Паје


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Хари Реднап верува дека екипата на Вест Хем ќе го задржи во своите редови Димитри Паје.

Французинот измината сезона прикажа неколку навистина феноменални настапи и не е тајна дека Вест Хем веќе доби неколку примамливи понуди, меѓутоа Хари Реднап смета дека тој ќе остане во Тотенхем.

“Сигурен сум дека Славен Билиќ ќе го задржи Паје. Вест Хем расте, а Паје предводник и навивачите го обожаваат”– изјави англискиот стручњак.

Помеѓу клубовите кои се заинтересирани за Паје се споменуваат Арсенал, Манчестер Сити и ПСЖ.