дома тагови паје

таг: паје

Најнови вести

Ето: Не играв јас со Меси, туку тој играше со мене!

Поранешниот напаѓач на Барселона, Самуел Ето поправи еден новинар откако тој му кажа дека „играл со Меси“. Ето се пошегува со новинарот и кажа дека...

Дончиќ не сакаше да го урне Шмит: Тука дојдов поради Словенија, а не за...

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ постигна 48 поени во победата на Словенија над Аргентина, а имаше голема шанса да постави и рекорд по број на...

„Марка“: Мбапе донесе одлука – ќе замине од ПСЖ!

Шпанскиот магазин „Марка“ пишува дека францускиот напаѓач Килијан Мбапе донесе конечна одлука за неговата кариера и сака да го напушти ПСЖ, а како негова...

„Моја најголема желба е да ја завршам кариерата во Милан“

Милан летово се раздели со Џанлуиџи Донарума и Хакан Чалханоглу, кои си заминаа како слободни фудбалери, но има и такви кои не сакаат да...

Го молеле Дончиќ да се врати во игра, но тој покажа зошто е специјален...

Словенија славеше со 118-100 против Аргентина во својот прв меч на Олимписките игри во Токио, а тема на денот е Лука Дончиќ, кој постигна...

Леонардо не знае за доста: Уште четири мега засилувања за ПСЖ

ПСЖ нема да запре со трансфери по ангажирањето на Рамос, Хакими, Донарума и Вајналдум, туку сега се планираат уште неколку трансфери. Еден од фудбалерите кои...

Во ново натпреварување на Олимписките игри славеше 13-годишна Јапонка

Јапонија нема конкуренција во новата дисциплина на Олимписките игри (ОИ) во Токио, а тоа го покажа и 13-годишната Нишија Момиџи која освои златен медал...

Дончиќ за малку ќе урнеше рекорд од Олимписките игри во 1988

Легендарен Бразилец го држи рекордот по број на поени во еден кошаркарски меч на Олимписките игри. Оскар Шмит во 1988 година во мечот меѓу Бразил...

Американските кошаркари креваат бунт: Не им се допаѓа стилот на игра на Попович!

Американците ги почнаа Олимписките игри (ОИ) со пораз од Франција, а не беа добри ниту на подтотовките каде што загубија од Нигерија и Аргентина,...

Почнаа преговорите: Реал Мадрид ќе заработи солидни пари од Манчестер јунајтед

Реал Мадрид преговара со Манчестер јунајтед за трансфер на дефанзивецот Рафаел Варан, кој долго време сака да си замине од шпанскиот тим. „Ле Паризиен“ објави...