Влаховиќ и Митровиќ ѝ пресудија на Норвешка (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Србија славеше против Норвешка на гостувањето со 2-0 со головите на Душан Влаховиќ и Александар Митровиќ, па така нашиот северен сосед се пласира во Дивизија А од Лигата на нации.

Норвешка можеше да се задоволи и со реми, но Србите тргнаа фуриозно по гол, кој падна во 42. минута, а стрелец беше Влаховиќ.

Победата на српскиот тим ја запечати Митрвоиќ кој во второто полувреме ја затресе мрежата на Норвешка (2-0).