Вотфорд одби асторомнска понуда за својата ѕвезда


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Според трансфермаркет, Вотфорд ја одби понудата на Шангај СИПГ за Одион Игало.

Шангај понуди 46 милиони евра за напаѓачот, но беа одбиени.

Да потсетиме дека Вотфорд ја одби понудата на Лестер за Трој Дини.

Ако не сте ги следеле вестите претходните денови, Шангај го руши рекордот на кинеската лига со тоа што го доведе Хулк за 55.8 милиони евра од Зенит. Игало е репрезентативец на Нигерија и има постигнато 18 погодоци на 42 натпревари.