Вршаљко оди во Атлетико, се чека официјална потврда!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Репрезентативецот на Хрватска, Шиме Вршаљко од наредната сезона ќе го носи дресот на Атлетико Мадрид.

Трансферот на поранешниот фудбалер на Динамо во редовите на вицешампионот на Европа практично е завршена работа и се чека само официјална потврда.

“Tрансферот на Вршаљко во Атлетико наскоро ќе биде и официјализиран. Наполи беше упорен и го сакаше во своите редови и сакаше да го купи уште во јануари. Но, сакам да разјасниме една работа, а тоа е дека Шиме не го одби Наполи. Едноставно се појави Атлетико и таков клуб е тешко да одбиете. После долго размислување донесовме одлука следен клуб на Вршаљко да биде Атлетико Мадрид”– изјави агентот на фудбалерот Џузепе Рисо.