За Барселона стигна загрижувачка вест од Мадрид пред „Ел Класико“ (Фото)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Реал Мадрид го објави списокот со повикани фудбалери за „Ел Класико“ кое се игра вечерва од 21 часот на „Камп Ноу“.

Барселона има девет бодови предност и ова најверојатно е последна шанса на Реал Мадрид да ја намали негативата зад вечниот ривал.

Во составот за мечот против Барселона се наоѓа и францускиот напаѓач Карим Бензема, кој пред викендот не можеше да тренира со неговите колеги.

Тренерот Карло Анчелоти добива голема помош во дербито и се надева дека ќе може да го искористи за да ја намали негативата зад ривалот.

Анчелоти не може да смета на Давид Алаба, кој е повреден, па на негова позиција најверојатно ќе игра Начо Фернандез кој претходно настапи против Ливерпул и Еспањол.