За потегот на Крос зборува цела фудбалска планета (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Баерн Минхен и Реал Мадрид одиграа 2-2, а при првиот гол на „кралевите“ беше забележана вистинска мајсторија во режија на Тони Крос.

Крос ги воодушеви навивачите со неговиот потег, кога ја „прочита“ цела ситуација и испрати прекрасно додавање до Винисиус.