Зидан даде изјава за „голферот“ Бејл: Нема да го спречам…


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан истакна дека нема да го стопира Герет Бејл да игра голф во слободно време.

Бејл во неколку наврати призна дека играњето голф е негова пасија, а тоа го праи и додека е повреден.

„Нема да запрам никој од моите играчи да прави било што додека е слободен. Истото важи и за Бејл. Тие се доволно возрасни да знаат што мора да прават“ –изјави Зидан.