Зидан знае кој ќе седне на клупата на Реал Мадрид еден ден


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Зинедин Зидан го посочи тренерот кој во иднина со сигурност ќе го води Реал Мадрид.

Актуелниот стратег на „кралевите“ се мачи да го извади тимот на прав пат, но и покрај слабите резултати на почетокот се уште е меѓу главните фаворити за освојување на ЛА Лига.

Французинот предвидува дека неговиот поранешен согирач, Раул, еден ден со сигурност ќе го води Реал Мадрид.

„Играв заедно со него и секогаш беше важен играч на овојпрекрасен клуб. Сигурен сум дека еден ден ќе го тренира Реал Мадрид“ –изјави Зидан на 25 годишнината од дебито на Раул за Реал Мадрид.