Ѕвездите на Лејкерс тргнаа да се тепаат на клупата! 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Невиден скандал се случи во редовите на Лос Анџеле лејкерс против Феникс санс. Тие лошо тргнаа во новата НБА-сезона и запишаа два порази, а атмосферата е лоша во тимот.

Во текот на една пауза за време на натпреварот за малку ќе се степаа ѕвездите Ентони Дејвис и Двајт Хауард.

Кога седнаа на клупата, Дејвис почна да се кара со Хауард и потоа се грабнаа за раце, но поголем инцидент спречија нивните соиграчи.

Тоа што се случуваше на клупата го разочара Меџик Џонсон, еден од најголемите кошаркари во историјата на НБА-лигата и кажа дека вакво нешто досега не видел во екипата на Лејкерс.