Анди Мареј ја совлада првата препрека


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Светскиот тенисер број 1 Енди Мареј ја совлада својата прва препрека
Тој го совлада Александар Бублика со 3:0 во сетови
Мечот беше прекинат неколкупати заради дожд,Британецот следниот натпревар ке го игра против Дастин Броун

Сигурен на почетокот беше и Кеи Нишкори кој го совлада Чечината без изгубен сет и тој тотално доминираше на натпреварот исто како и Енди Мареј