Беше трансфер мета на Манчестер Јунајтед и Барселона, а сега ќе се пресели во Наполи

Мексиканскиот репрезентативец Хирвинг Лозано кој одигра импресивно на Мундијалот во Русија и кој привлече големо внимание на неколку европски гиганти по се изгледа ја пронајде средината каде ќе ја продолжи својата кариера.

„Газета дело Спорт“ пишува дека од редовите на Наполи ќе сторат се за да го донесат играчот во Неапол.

Наполитанците наводно се подготвени да платат 30 милиони евра и плус во договорот да го вклучат крилниот фудбалер Амин Јунес кој не се изнаигра многу по неговиот трансфер од редовите на Ајакс.

За Лозано се пишуваше дека има интерес од неколку европски гиганти како Барселона, Манчестер Јунајтед и Ливерпул.