Боарето го напушта Вардар


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Бразилскиот напаѓач од редовите на Вардар, Џонатан Боарето ќе го напушти „црвено црниот“ табор и ќе направи трансфер во Катар.

Ваквите информации ги објави македонскиот спортски весник „Македонски спорт“ во нивното денешно издание.

Вардар ќе добие добра сума на пари од засега неименуваниот клуб од Катар и ќе треба да бара засилување во нападот пред двомечот со Фенербахче.

Боарето донесе голема радост за Вардарци кога на првиот натпревар против Копенхаген стрелаше и го постави конечниот резултат (1:0) кој им влеа голема надеж на избранците на Седлоски пред реванш средбата.