Голем потег на Салах: Египќанецот им го исполни сонот на стотици навивачи (ФОТО+ВИДЕО)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Египет го заврши учеството во групната фаза на Светското првенство во Русија, откако доживеа три порази, но без разлика на тоа Мохамед Салах е победник во очите на неговите сонародници.

Голем број навивачи се собрале пред куќата на Салах, а иако голем број од останатите ѕвезди не би излегле од својот дом, сепак Египќанецот одлучи да го направи спротивното.

Салах покажа дека е голем човек и излезе да ги поздрави навивачит и да им подели автограми.