Денес е денот кога Коби постигна 81 поен!(ВИДЕО)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓На денешен ден, 22 јануари 2006 година Коби Брајан во победата на Лејкерс против Торонто постигна 81 поен.

Повеќе поени од Брајант во историјата има постигнато Вилт Чемберлејн кој има постигнати 100 поени.