Добри вести за навивачите – Стигна засилување во Рома!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Вчера беше завршен Африканскиот куп на нации кој го освои Камерун.

За Египет во текот на целиот куп настапуваше Салах, еден од најдобрите фудбалери на Рома.

Иако повторно се врати во тимот, тој ќе биде ослободен од тренинзи и од натпреварот против Фиорентина во Серија А.

Салах најверојатно ниту психички не е подготвен за натпреварот со Фиорентина со оглед на болниот пораз во финалето од Камерун.