Крис Пол се повреди!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Американскиот плејмејкер, Крис Пол ќе отсуствува од теренот неколку седмици поради повреда на левото колено.

Пол ова лето беше трејдуван од Клиперси во Рокетси, но на стартот на новата авантура се повреди и ќе мора да паузира.

Мајк Д’Ентони, инаку тренер на Хјустон изјави дека неговиот тим ќе мора да се навикне на три или четири неделно неиграње на Пол.

Во првиот натпревар за Рокетси, Пол постигна 4 поени со 11 асистенции и 8 скокови.