Лукаку не сака назад во Челси!

Конте нема да може да ја избрише флеката оставена од Мурињо во Челси.

Ромелу Лукаку одлучи да игра за Евертон иако пред него има понуди од Челси.

Доколку го слушаме Мино Раиола, Лукаку наскоро ќе потпише нов договор со Евертон.

„Ќе потпише. Договоривме се без никакви проблеми“ – изјави Раиола.