Мудар потег на Баварците: Германскиот интернационалец ја продолжи соработката…

epa07074740 Bayern's Serge Gnabry reacts during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Borussia Moenchengladbach in Munich, Germany, 06 October 2018. EPA-EFE/DANIEL KOPATSCH CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Баерн Минхен ја заврши работата..

Некогашниот фудбалер на Арсенал и Вердер, Серж Гнабри, потпиша нов договор со Баерн.

Благодарение на добрите игри во последните години, Гнабри заслужи нов договор, зголемување на платата и продолжување до 2023. година.

Досегашниот договор на Гнабри има рок до 2020. година.

Инаку овој офанзивен играч за врска може да игра и на позицијата напаѓач, оваа сезона постигна шест погодоци, а на тоа додаде и 4 асистенции.