„Направив одлична работа“


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Луис Хамилтон беше многу задоволен после освојувањето на пол-позицијата на квалификациите во Кина.

Тој оствари време од 1.31.678 а зад него беа Себастијан Фетел и Валери Ботас.

„Имаше многу предизвици. Ферари беше пребрз. Многу сум среќен и мислам дека ова е неверојатно, да се победат овие дечки. Ова е тоа што спортот треба да биде“ – вели Хамилтон.