Одлична игра на плејмејкерот на Кливленд – Дерон Вилијамс потсети на старите денови!


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Екипата на Кливленд беше поразена од Мајами со 124:121, но Вилијамс играше фантастично.

Тој потсети на старите денови кога играше во Јута и Бруклин и на време во кое го сметаа за најдобриот плејмејкер во НБА лигата.

Против Мајами постигна 35 поени, 7 скокови и 9 асистенции, како и 1 украдена топка и 1 блокада.