Поранешниот страв и трепет за одбрана во Европа промаши невозможно!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Бока Јуниорс во 12-то коло во аргентинската лига го победи Рејсинг Клуб со 4:2, а во натпреварот Карлос Тевез не успеа да погоди од 100% шанса.

Тевез го помина и голманот Орион, но на линијата го сопре стоперот Витор.

https://youtu.be/mqAdQYxH6Pw