„Ферари е фаворит!“


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Хамилтон смета дека тимот на Ферари го има можеби најбрзиот болид во новата сезона.

Тој изјави дека Ферари ќе биде конкурент за самиот врв.

„Ферари е можеби фаворит. Тие се одлични. И ред Бул изгледа побрзо од претходно отколку претходно. Ќе биде сигурно.“

На тестирањата во Барселона, најбрз беше Маса, а го следеа Рикардо и Фетел.

Хамилтон заврши на 4-то место додека Ботас беше 5-ти.