дома тагови формула 1

таг: формула 1

Најнови вести

Арнаутовиќ ја затресе мрежата на Атлетико за триумф на Интер (Видео)

Италијанскиот гигант Интер славеше на првиот осминафинален меч против Атлетико Мадрид со 1-0 во Лигата на шампиони (ЛШ). Атлетико успешно се бранеше од нападите на...

Кога ќе биде потврден трансферот на Мбапе во Реал Мадрид?

Шпанските медиуми објавија дека Килијан Мбапе се договорил со Реал Мадрид и ќе го носи дресот на клубот од следната сезона. „Би-Би-Си“ објави дека Мбапе...

Тикет на денот (вторник, 20.02.2024)

Наредните денови понудата нема да биде пребогата, но предлог тикетот нема да изостане. ПСВ – Дортмунд – Х2&2+ @ 2.05 во Mozzart Ова е малку неочекуван...

Гвардиола добива големо засилување во продолжение од сезоната

Манчестер сити одигра 1-1 против Челси и направи чекор назад во трката за титулата во Премиерлигата, но тренерот Пеп Гвардиола доби добри вести. Гвардиола на...

Навивачите го нападнаа Јовиќ: Ти го изневери Пиоли!

Фудбалерите на Милан загубија со 2-4 од Монца во 25. коло од Серија А, но навивачите најголеми замерки имаат за српскиот напаѓач Лука Јовиќ...

Баерн Минхен пронајде замена за Тухел

Германскиот шампион Баерн Минхен е во голема криза, а тоа го потврди и поразот од Бохум со 2-3 во Бундеслигата. Како што минува времето, така...

Перез решил да го растури ПСЖ – по Мбапе ќе договори уште една ѕвезда!

Килијан Мбапе на лето ќе стане нов фудбалер на Реал Мадрид, откако реши да го напушти ПСЖ, а претседателот на шпанскиот гигант Флорентино Перез...

Ноер спречи тепачка меѓу Кимих и тренер во тунелот (Видео)

Баерн Минхен доживеа пораз од Бохум со 2-3 и тоа беше тежок удар за актуелниот шампион кој ја губи трката за титулата во Бундеслигата. Ова...

Спектакл на Олстар-мечот: Истокот постигна 211 поени и го победи Западот (Видео)

Олстар-натпреварот за 2024 година заврши со победа на Истокот од 211-186 против Западот, а Дамиен Лилард го доби трофејот „Коби Брајант“. Мечот го одбелажаа дури...

Алегри се откажа од трката за Скудетото – ќе го „лови“ второто место во...

Поранешниот италијански шампион Јувентус одигра нерешено против Верона (2-2) и со тоа направи чекор назад во трката за титулата во Серија А. Тренерот на „бјанконерите“,...