Фудбалерот на Милан ставен на цена: Пристигна првиот повик од Лондон…?!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Милан се наоѓа на добар пат по долгата пауза да обезбеди пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

Една од клучните фигури на средината на теренот е Френк Кеси, официјално на позајмица од Аталанта, но неговиот договор на крајот од сезоната ќе биде откупен за 24 милиони евра.

И покрај тоа, многу следно може да се случи репрезентативецот на Брегот на слоновата коска повторно да ја промени средината и да се пресели во Лондон од кадешто пристигна повик од Вест Хем, тврди Тутоспорт.

Засега за сe’ се прашуваат „Росонерите“ кој се уште не одлучиле дали би го пуштиле на крајот од сезоната или не, „Чеканите“ како што се наведува се подготвени да платат 35 милиони евра.

Многу зависи и од пласманот во Лигата на шампионите со кој би можеле сите финансиски проблеми да бидат решени.