Џејсон Томпсон пристигна во Фенербахче


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


 

Европскиот шампион Фенербахче летово се засили со многу млади играчи, но не заборави и на пополнување на дупките кои во составот ги оставија Екпе Удох и Богдан Богдановиќ.

 

Поранешниот центар на Сакраменто Кингс, Џејсон Томпсон, пристигна во редовите на Фенербахче и во новата сезона тој ќе биде нивниот стартен центар, откако Екпе Удох си замина од екипата.

“Многу сум возбуден, добивам многу честитки и љубов од фановите на Фенербахче. Одлично е да си дел од еден така успешен клуб.” – изјави Томпсон по пристигнувањето во Истанбул.

 

Џејсон Томпсон веднаш се приклучи на тренинг-кампот на Фенербахче, заедно со Перо Антиќ, Јан Весели, Јордан Минчев и останатите играчи кои стојат на располагање.